Farsi Leaflet: Family is Still Family

Farsi: خانواده هنوز هم همان خانواده است. . . . و محبت هم همان محبت. . . .

Farsi Leaflet: Family is Still Family

خانواده هنوز هم همان خانواده است. . . . و محبت هم همان محبت. . . .

بسیاری از والدین و خانواده‌ها عزیزی دارند که همجنس‌باز (زن یا مرد)، دوجنسه یا تراجنسیتی (LGBT) یافته است.وقتی این مسئله در رابطه با شخصی از نزدیکان برملا می‌شود، طبیعی است اعضای خانواده خود را با سوالات متعدد مواجه می‌بینند.به عنوان گام نخست در راستای پاسخ به سوالات شما، ابتدا چند نکته زیر را مدنظر قرار دهید:

  • افراد انتخاب نمی‌کنند چه کسی را و چگونه دوست داشته باشند.

اینکه شخصی به عنوان LGBT شناخته می‌شود، به هیچ وجه انتخاب وی یا در نتیجه یک حادثه نبوده است.این گرایش‌ها بواسطه مهاجرت به ایالات متحده، زندگی در شهرهای بزرگ یا داشتن دوستان LGBT شکل نمی‌گیرند. مطابق با گزارش موسسه Williams Institute در UCLA School of Law، در واقع 325,000 نفر یا %2.8 مهاجرین آسیایی/جنوب آسیا در ایالات متحده آمریکا LGBT هستند.هرچند اطلاعات دقیقی درباره شیوه شکل‌گیری گرایشات جنسی و هویت جنسی در دست نیست، با این حال، افراد LGBT از همان سال‌های اول زندگی به تفاوت‌هایخود پی می‌برند.

  • والدین و فرزند LGBT آنها هیچ کار اشتباهی انجام نداده اند

والدینی که فرزندان LGBT دارند، در ابتدای امر احساس گناه و شرمساری دارند، با این حال، آنها مسبب LGBT شدن فرزندان‌شان نیستند.تا به امروز، هیچ فاکتور محیطی که «مسبب» LGBT شدن شخص باشد، شناخته نشده است.گرایش LGBT در ذات هر کودک نهفته است.با این حال، تحقیقات نشان داده‌اند که پذیرش این واقعیت توسط خانواده، بهبود وضعیت سلامت و رفاه آنها را به همراه خواهد داشت.محبت خانواده و حمایت‌های آنها احتمال بروز رفتارهای مخاطره آمیز و خودآزاری مانند سوء مصرف مواد، اقداماتی که سلامتی را به مخاطره می‌اندازند و خودکشی را کاهش می‌دهد.

  • افراد LGBT زندگی شاد و موفقیت‌آمیز دارند

بسیاری از افراد LGBT می‌توانندزندگی‌های سالم و توام با خوشبختی داشته باشند. شرایط زندگی در ایالات متحده و سایر کشورهای جهان به سرعت در حال تغییر است.بسیاری از دولت‌ها و کشورها ازدواج همجنس‌بازان را به رسمیت می‌شناسند.مطابق با گزارشات موسسه Williams Institute، معادل %26 از 33,000 افراد  AAPI همجنس‌باز، از فرزندان خود نیز مراقبت می‌کنند.علاوه بر این، افراد LGBT می‌توانندزندگی‌های کار موفقیت‌آمیزی نیز داشته باشند.اغلب کسب‌وکارها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و موسسات غیرانتفاعی با روی باز از کارکنان LGBT خود حمایت می‌کنند.

  • آیین‌ها و مذاهب بیشتری «تغییر رویه» می‌دهند و افراد LGBT را می‌پذیرند

تعداد آیین‌ها و مذاهبی که افراد LGBT را باور داشته و می‌پذیرند روز به روز افزایش می‌یابد.مفاهیم و مضامین کتب مقدس به منظور ترویج یک عقیده و فرهنگ در دوره زمانی خاص نوشته شده‌اند.امروزه بسیاری از مذاهب به این نتیجه رسیده‌اند که پذیرفتن افراد LGBT بمنزله مهر تاییدی بر ارزش‌های مذهبی و الهی آنها مانند علاقه به همنوع، عشق، ایمان به خداوند بخشنده و این باور است که با دیگران باید همانطور رفتار کرد که مایلید دیگران با شما رفتار کنند.برخی آیین‌ها پیشینه بلندبالایی از پذیرش هویت‌هایLGBT و تجسم‌های متعدد از خدا(خدایان)، الهه (الهه‌ها) و ارواح شیطانی دارند.

  • دنیا را به جایی بهتر برای زندگی همگان تبدیل کنیم

بسیاری از دولت‌ها و قوانین حقوق شهروندی از افراد LGBT حمایت می‌کنند.با این حال، احتمال بروز تبعیض در رابطه با افراد دارای نگرش‌های متفاوت همواره وجود دارد. مسئولیت ما این است که نهایت تلاش خود را در راستای تحقق جهانی آکنده از عدالت، امنیت و احترام برای همگان بدون توجه به نژاد، قومیت، مذهب، زادگاه، وضعیت مهاجرت، تمایلات جنسی یا هویت جنسیتی به کار گیریم.

  • بیاموزید و به دیگران آموزش دهید.

خدمات و منابع پشتیبانی به راحتی در دسترس می‌باشند. گروه‌هایی مانند PFLAG (برای والدین، خانواده‌ها و دوستانی که از عزیزان LGBT خود حمایت می‌کنند)، National Queer Asian Pacific Islander Alliance (NQAPIA) و Asian Pride Project در زمره منابع مفید برای شما و خانواده به شمار می‌روند.از طریق وب‌سایت‌های www.pflag.org، www.nqapia.org و www.asianprideproject.org با آنها تماس بگیرید.

شما تنها نیستید.

 

Download the Family is Still Family – Farsi PDF.

Watch the PSA video in English.